
Національний історико-меморіальний заповідник «Поле Берестецької битви»
Національний історико-меморіальний заповідник «Поле Берестецької битви», відомий також як «Козацькі Могили» — комплекс пам'яток в селі Пляшева Рівненської області, місце вшанування пам'яті тисяч козаків і селян, що брали участь у Берестецькій битві 1651 року під час національно-визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького.
На території заповідника «Поле Берестецької битви» розташовані такі пам'ятки:
Михайлівська церква XVII ст. в якій, за переказами, бували Б. Хмельницький, Іван Богун та інші козацькі полководці.
Церква св. Георгія Переможця. Побудована на початку XX ст., з розписами Івана Їжакевича та інших майстрів. У нижньому ярусі — саркофаг з козацькими кістками, до нього веде підземний перехід з Михайлівської церкви.
Урочище Монастирщина — козацьке кладовище XVII ст.
Урочище Гайок — місце бою трьохсот козаків, які прикривали відхід війська.
Урочище Козакова Яма — місце загибелі останнього оборонця важливого рубежу.
Урочище Козацька Переправа — місце переправи козацького війська через річку Пляшівку, об'єкт багаторічних археологічних досліджень.
Урочище в с. Острові, де стояла Михайлівська церква в XVII ст. і біля якої був похований духівник війська Б. Хмельницького — константинопольський посланець Йоасаф.
Музей заповідника експонує унікальні археологічні знахідки часів Берестецької битви 1651 року. Музей працює щоденно з 9 до 18 год., без вихідних та перерв на обід.
Заповідник містить також і кістки загиблих донських козаків.
Адреса: Радивилівський район, с. Пляшева
Веб-сторінка: https://m.facebook.com/zapovidnyk.berestechko/







